Načítám Akce
Dnů
Hodin
Minutes
Sekund
Film natočený podle skutečného příběhu teprve třináctileté Megumi Jokoty, která zmizela cestou ze školy v roce 1977. Navzdory rozsáhlému pátrání se ji japonské policii nalézt nepodařilo. Její jméno se však opět dostává do všeobecného povědomí v devadesátých letech, kdy se v Japonsku začíná mluvit o možných únosech až stovek lidí do Severní Koreje, která až po roce 2000 přiznává, že 13 lidí z Japonska na své území skutečně unesla. Megumi se stává symbolem boje za navrácení těchto mužů a žen zpět domů.
Film zobrazuje realitu unesených, kteří drženi v krutých podmínkách zvráceného severokorejského režimu a odtrženi od domova doufají ve svůj návrat. Události zobrazené ve filmu jsou pokusem o maximálně přesnou rekonstrukci možných událostí na základě informací od bývalých severokorejských agentů, rodin unesených, i těch několika šťastných, kterým se ze Severní Koreje podařilo dostat zpět domů. Pokud Megumi žije, je dnes už dospělá a možná má i vlastní děti. Pro její maminku, které je již 87 let, existuje už jen jiskřička naděje, že se s dcerou ještě někdy setká. Ona se ale nikdy nevzdává a stále čeká na její návrat. Otec, který boji za návrat Megumi zasvětil celý život, se šťastného konce nedožil.
Filmovou projekci uvede sám režisér snímku Nobushi Shou, který představí Projekt M i jeho poslání. Speciálním hostem bude i spolužák Megumi pan Ikeda. (text Česko-japonská společnost)
Vstup je 𝗭𝗗𝗔𝗥𝗠𝗔. Přijďte podpořit rodinu Megumi.
 • Začátek
  4. března 2024 18:00
 • Konec
  4. března 2024 20:00
 • Telefon:
  603 396 936
 • Email
  info@japonskedny.cz
 • Organizátor:
  Česko-japonské kulturní centrum
 • Místo:
  Čs.legií 3058/7
  Ostrava, 716 00